Ušetrite ak si urobíte farbenie vlasov alebo manikúru doma

Farbenie vlasov doma sa môže zdať zastrašujúce, ale je to úplne jednoduché, keď viete, ako to robiť. Môže Vám tiež ušetriť veľa času a peňazí. Povedzme si teda, ako doma jednoducho môžete ušetriť desiatky eur, ktoré by ste určite za farbenie zaplatili vo vlasovom salóne. Umyte si vlasy 24 až 48 hodín pred farbením. Týmto spôsobom môžete vyvinúť prírodné oleje vo vlasoch, ktoré zase umožňujú farbivu ľahšie preniknúť do vlasov. Farbivo tak má tendenciu vydržať dlhšie. Pokiaľ je to možné, vyvarujte sa kondicionéru, ak si vlasy umyjete deň pred jeho farbením. Kondicionér eliminuje Vaše prírodné oleje, ktoré potrebujete na ľahšie pôsobenie farbiva uusi pikalaina.

Ďalší krok je asi ten najľahší. Vyberte si farbu, ktorá sa Vám páči. Je ľahké zostať ohromený stovkami odtieňov, z ktorých si môžete vybrať. Ak je to prvýkrát, čo si farbite vlasy, je najlepšie držať sa farby na vlasy, ktorá nie je viac ako dva odtiene tmavšia alebo svetlejšia ako Vaša prirodzená farba vlasov. Dočasné farbivá, ako sú krieda a pena, sa zvyčajne vymývajú po 1 až 2 umytiach šampónom. Prirodzené farbivá sa opláchnu po 20 až 26 umytiach šampónom. Trvalé farbivá Vám vydržia až 6-8 týždňov, po tomto čase však budete pozorovať vyrastené korienky vlasov vo Vašej prírodnej farbe vlasov.

Samotné farbenie je jednoduchý proces. Dôležité je, že ochránite sami seba, ale aj napríklad podlahu, umývadlo alebo steny pred farebnými škvrnami. Kým chcete, aby farba bola na Vašich vlasoch, nechcete podivné škvrny červenej farby na koberci a obľúbenej košeli. Zakryte akýkoľvek povrch okolo Vás, ktorý by mohol schytať farbu a dajte na podlahu noviny. V blízkosti si uložte papierové utierky, ktoré môžete použiť na rýchle utretie kvapiek od farby. Dajte si na seba staré tričko, ktoré sa Vám nepáči, najlepšie také, ktoré ste pripravení vyhodiť.

Teraz už by ste mali byť pripravení na farbenie. Vlasy si dobre prečešte a uistite sa, že vo vlasoch nie sú žiadne hrčky. Tento krok uľahčí aplikáciu farbiva, ale tiež Vám pomôže zabezpečiť, aby Vaše vlasy boli rovnomerne zafarbené. Pred aplikáciou farbiva do vlasov naneste na tvár, uši a krk telový krém. Môžete použiť vazelínu, balzam na pery alebo kondicionér dodávaný v súprave (ak je k dispozícii). Tento krok je voliteľný, ale aplikácia tohto náteru uľahčuje opláchnutie akéhokoľvek farbiva, ktoré sa dostane na Vašu pokožku. Taktiež si dajte si rukavice. Rukavice sú obvykle pribalené k sade na farbenie, ale ak nie sú, môžete jednoducho použiť bežné gumové, vinylové alebo latexové rukavice. Nezabudnite, že pri farbení vlasov je nevyhnutné nosiť rukavice. Ak to neurobíte, skončíte s nepekne sfarbenými rukami a nechtami kulutusluotto heti.

Inú kozmetickú procedúru, pri ktorej môžete ušetriť, ak si ju spravíte doma, je voskovanie. Voskovanie je účinný spôsob odstraňovania nežiaducich chlpov vo veľkých i malých oblastiach. Voskovanie je jednou metódou depilácie, čo znamená, že celý vlasový korienok sa odstráni z povrchu kože. Je to jedna z najúčinnejších metód pre dočasné odstránenie chĺpkov. Existuje mnoho typov voskových techník, ale teplé voskovanie je účinnejšie ako väčšina ostatných voskových techník a zvyčajne sa vykonáva v salóne. Nie je ťažké naučiť sa však, ako to robiť doma – stačí dávať pozor, aby sa vosk príliš horúci!